[Isten] tetszése szerint bánik az ég seregével és a föld lakóival.

Feltöltve: 2023. október 13.
Rovat:

[Isten] tetszése szerint bánik az ég seregével és a föld lakóival. Senki sem foghatja le a kezét, és senki sem mondhatja neki: Mit csinálsz? (Dán 4,32)

Alázzátok meg tehát magatokat Isten hatalmas keze alatt, hogy felmagasztaljon titeket annak idején. (1Pt 5,6)

Önteltség, gőgösség, kritika, akaratosság, felszínesség, magunkat mindenki más elé helyezése. Ezek mind a kapcsolataink megrontói. Nem lehet úgy másokra, a barátokra is figyelni, ha magad helyezed a középpontba, ha az életedben te vagy magadnak a legfontosabb. Alázat azt jelenti, hogy kevesebbet gondolok magamra. Tisztelettel fordulok a másik felé. Ha Istennel szemben is képes vagyok erre, vagyis a gondolataimban ne magam, hanem Ő legyen az elsőszámú akkor fogok rájönni arra, hogy gondjaimat nyugodtan rá bízhatom, mert az Ő bölcsessége sokkal nagyobb az enyémnél.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram