„Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek.” (Zsolt 18,31)

Feltöltve: 2024. április 23.
Rovat:

„Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek.” (Zsolt 18,31)

„Jézus ezt is mondta: Úgy van az Isten országa, mint amikor az ember magot vet a földbe, azután alszik és felkel, éjjel és nappal: a mag sarjad és nő, az ember pedig nem tudja, hogyan. Magától terem a föld […].” (Mk 4,26–28a)

Ismerjük jól Dávid király életét, milyen sokszor került veszélybe, pásztorként megküzdött az oroszlánnal, a medvével majd szembe került a filiszteus óriással Góliáttal, üldözték, fenyegették. Mennyi félelmet aggódást kellett átélnie. Ennek ellenére hálával tudja megvallani: „Isten útja tökéletes”. Mi is sokszor nehéznek, küzdelmesnek éljük meg életünket, nem érezzük, hogy Isten pajzsot tart elénk, nem értjük terveit. Jézus azt mondja: „Én vagyok az út, az igazság és az élet”, Őt követve érthetjük meg, jó az Úr útján járni, ígéretei a mi életünkre nézve is igazak, szeretete örök.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram