János írja: Ezek után láttam: íme, nagy sokaság volt ott...

Feltöltve: 2022. december 14.
Rovat:

A többi nép is csatlakozik az Úrhoz azon a napon, és az ő népévé lesznek… (Zak 2,15)

János írja: Ezek után láttam: íme, nagy sokaság volt ott, minden nemzetből és törzsből, népből és nyelvből ...; a trón előtt és a Bárány előtt álltak… (Jel 7,9)

„A többi nép is csatlakozik az Úrhoz azon a napon, és az ő népévé lesznek…”  Ez a  ma felolvasott ige az Ószövetségből származik, Zakariás próféta könyvéből. Zakariásról azt kell tudni, hogy ő nagyon sokat beszélt, prófétált Jézusról. Ez azért érdekes, mert kb. 500 évvel Jézus születése előtt élt, de egy csomó mindent előre megmondott róla. Ezt azért tehette, mert prófétaként Isten szavát közvetítette, változatlanul tovább adta az üzenetet. És mit jelent ez az üzenet? Jézus által Isten népévé válni, hozzá tartozni. Nem csak te, vagy én, hanem mindenki, mert ebben a népnek mindenkinek helye van.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram