Jézus mondja: De még boldogabbak azok, akik hallgatják az Isten beszédét, és megtartják...

Feltöltve: 2023. március 24.
Rovat:

Így szól az ÚR: Én is szóltam hozzátok, idejében szóltam, de ti nem hallgattatok rám. (Jer 35,14c)

Jézus mondja: De még boldogabbak azok, akik hallgatják az Isten beszédét, és megtartják. (Lk 11,28b)

A mai igénk üzenete a boldogságról szól. Az ember alapvető vágya, hogy boldog legyen. A boldogságra mindenkinek lehetősége van, szegénynek, gazdagnak, nőnek és férfinak, lehetősége van bárhol is éljen a világon. A boldogság mindenkié. Jézus szavai Isten igéjére irányítja a figyelmet, arra, hogy Isten az igékben elárulja nekünk a boldogságtitkát. Nekünk pedig nincs más dolgunk, mint meghallani és megtartani azt. Nem kell a magunk módján keresnünk és megtalálnunk, hanem Istenre figyelve, benne bízva, az útmutatásait követve kell élnünk.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram