Jézus mondja: Én élek, és ti is élni fogtok...

Feltöltve: 2023. április 13.
Rovat:

Nagy irgalmaddal mégsem semmisítetted meg és nem hagytad el őket [népedet], mert kegyelmes és irgalmas Isten vagy. (Neh 9,31)

Jézus mondja: Én élek, és ti is élni fogtok. (Jn 14,19b)

„Jézus mondja: Én élek, és ti is élni fogtok.” Ebben a mondatban benne van a Húsvét titka és az igazán megdöbbentő, hogy Jézus ezt az utolsó vacsorán mondja a tanítványoknak. Ő már tudatában volt mindannak, hogy mi fog történni vele és erre készítette fel a tanítványokat, de a tanítványok is csak akkor értették meg ennek a mondatnak a lényegét, amikor Jézus feltámadt a halálból és megjelent előttük. Azóta eltelt több mint kétezer év, de a feltámadás örömhíre nem veszítette érvényét. Az üzenet újra és újra elhangzik: Jézus legyőzte a halált és ez a győzelem számunkra az életet, a bűnbocsánatot, reménységet, békeséget ad, mert általa ígéretünk van arra, hogy semmi, de semmi nem választhat el minket Isten szeretetétől.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram