Jézus mondja: „És íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.” (Mt 28,20b)

Feltöltve: 2024. január 24.
Rovat:

„Azok [az ég és a föld] elpusztulnak, de te megmaradsz.” (Zsolt 102,27)

Jézus mondja: „És íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.” (Mt 28,20b)

Istenről sok mindent tudunk. Tudjuk, hogy sok tulajdonsága van: például, hogy mindenre képes, mindenütt jelen van, szent, igazságos, hűséges, szerető, jó, megbocsátó és azt hogy örökké létezik. De mit is jelent a szó örökké? Az örökké olyan időtartam, amely meghaladja az emberi mértéket. Akkor az, hogy Isten mindörökké, örökkön örökké él az szó szerint azt jelenti, hogy századok századain át; korszakok korszakain keresztül él. Az embernek nincs tapasztalata ilyen hatalmas időtartamról ezért, hogy megértsük a Biblia az ég és föld múlandóságával állítja szembe: „Azok [az ég és a föld] elpusztulnak, de te megmaradsz” Milyen hatalmas erőt ad ez a mi változó világunka, a változó életünkbe, hogy Isten és az ő hatalmas szeretete irántunk állandó.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram