Jézus mondja: Hallgatni fognak a hangomra,...

Feltöltve: 2023. november 13.
Rovat:

Az én Uram, az ÚR megnyitotta fülemet. Én pedig nem voltam engedetlen, nem hátráltam meg. (Ézs 50,5)

Jézus mondja: Hallgatni fognak a hangomra, és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor. (Jn 10,16b)

Mit jelent kereszténynek lenni? A keresztyén szó azt jelenti: krisztusi — Krisztus-követő, Krisztus tanítványútján járó. Jézus Krisztus követőit először Antiókhiában hívták „Keresztényeknek”, mert a viselkedésük, a cselekedeteik, és a beszédük olyan volt mint Jézusé. De mit jelent számodra kereszténynek lenni? A templomba járás? Nem az nem tesz kereszténnyé. Gondolj csak bele, hiszen minden hétfőn az áhítaton ott vagyunk a templomban, de mégsem vagyunk mind keresztények. Egyházi iskolába jársz, ott dolgozol, de mégsem vagyunk mind keresztények. Jó, de akkor mégis mitől válunk azokká? Attól, válhatunk kereszténnyé, hogy meghallom Jézust, megismerem tanítását, eszerint igyekszem élni és ezt a tanítást tovább adom, tovább adom már azzal is, hogy észreveszem a másikat, hogy nem ítélkezem, hogy szeretettel fordulok iránta.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram