Jézus mondja: „Így most ti is szomorúak vagytok, de ismét meglátlak majd titeket,...

Feltöltve: 2024. május 13.
Rovat:

„Hagyd abba a hangos sírást, ne könnyezzenek szemeid! Mert meglesz szenvedésed jutalma – így szól az Úr […].” (Jer 31,16a)

Jézus mondja: „Így most ti is szomorúak vagytok, de ismét meglátlak majd titeket, és örülni fog a szívetek, és örömötöket senki sem veheti el tőletek.” (Jn 16,22)

Így most ti is szomorúak vagytok, de ismét meglátlak majd titeket, és örülni fog a szívetek, és örömötöket senki sem veheti el tőletek. Ezek a szavak Jézus búcsúbeszédében hangoznak el. Jézus a jövőről beszél, arról hogy szomorkodni fognak, hiszen ő eltávolodik, nem fogják látni, de egy kis idő múlva újra meglátja őket és akkor majd újra örülni fognak. Ez így is történt, hiszen Jézus feltámadása hatalmas örömmel töltötte el szívüket és ezt az örömöt adták tovább szerte a világban. Ezt az örömöt kapjuk mi is. Persze minden öröm nagyon fontos, melyek az életünket széppé teszik, például sikerek a tanulásban, a munkahelyen, sportban, öröm a családban, barátokkal. De ezek sajnos rövidebb időre szóló boldog, örömteli pillanatok. Az az öröm amelyről Jézus beszél más, ez abból adódik, hogy hozzá tartozunk, ez az öröm örökké bennünk van, ezt nem veheti el tőlünk senki, ez igazán látszik az életünkön,

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram