Jézus mondja: „Legyetek irgalmasok, amint a ti Atyátok is irgalmas!” (Lk 6,36)

Feltöltve: 2024. május 3.
Rovat:

„A süketet ne szidalmazd, a vak elé ne vess gáncsot! Félj Istenedtől […].” (3Móz 19,14a)

Jézus mondja: „Legyetek irgalmasok, amint a ti Atyátok is irgalmas!” (Lk 6,36)

Jézus azt mondja a Hegyi beszédben, hogy „legyetek irgalmasok” De mit is jelentenek az irgalom és irgalmas szavaink? Az irgalom a bűn következményein próbál enyhíteni, segítség, lehajló jóság szenvedőnek, készség a megbocsátásra. Az irgalmasság az az erkölcsi erény mely képessé tesz a segítségnyújtásra akkor is amikor az igazságosan nem volna elvárható. Nem könnyű irgalmasságot gyakorolni azon társaink felé akik megbántottak, vagy valamilyen bűnt követtek el. A példa előttünk Isten, ahogyan lehajol hozzánk emberekhez, ahogyan segít a nehéz időszakainkban, akkor is szeretettel fordul felénk amikor mi elfordulunk Tőle. Aki ezt megtapasztalta az tud helyesen dönteni és segíteni még akkor is, ha sokszor nehéz szeretettel fordulni a másik iránt. Igyekezzünk Jézus által ránk bízott feladatnak megfelelni, vagyis: „Legyetek irgalmasok, amint a ti Atyátok is irgalmas!”, hogy egy jobb hely legyen a Világ.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram