Jézus mondja: „Miért mondjátok nekem: Uram, Uram – ha nem teszitek, amit mondok?” (Lk 6,46)

Feltöltve: 2024. február 13.
Rovat:

Így szól az Úr: „Ne gyalázzátok meg szent nevemet, hogy megszentelt legyek Izráel fiai között.” (3Móz 22,32a)

Jézus mondja: „Miért mondjátok nekem: Uram, Uram – ha nem teszitek, amit mondok?” (Lk 6,46)

Az ember hajlamos a képmutatásra. Nem azt mutatom kifelé, mint amit belül gondolok, a szívemben érzek. Így a tetteink és a szavaink gyakran nincsenek összhangban. Pedig az ideális az lenne, hogy úgy cselekszünk ahogyan érzünk. Nem csak az életünkben, hanem sokszor a hitünkben is sok a látszat, a külsőség. Ezért hangzik Jézus kérdése: „Miért mondjátok nekem: Uram, Uram – ha nem teszitek, amit mondok?” Vagyis ne csak mond, hogy hívő vagy, hanem cselekedj is úgy, ahogyan az Jézus mutatja, mondja neked.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram