Jézus mondja: Ne nyugtalankodjék a ti szívetek...

Feltöltve: 2023. január 24.
Rovat:

Az Urat tartod oltalmadnak... (Zsolt 91,9)

Jézus mondja: Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem! (Jn 14,1)

Mit jelent számodra a hit? „A hit bizalom, mely nem követel bizonyítékokat, de nincs is szüksége bizonyítékokra, mert nem kételkedik annak megbízhatóságában, akinek, vagy amiben hisz. Azt szokták mondani, hogy a hit ugrás a sötétbe. Mert ha a megszavazott bizalmat bizonyos feltételekhez kötnénk, vagy valaminek a segítségével megakarnánk erősíteni, akkor pont a bizalmat kérdőjeleznénk meg. Isten rejtve van a szemünk elől. Ez gyakran erősen próbára teszi hitünket. Aki járatos a hit dolgaiban, az nem lepődik meg, ha félelem, bizonytalanság, kétségek törnek rá. Istenbe vetett hit nem fog megkímélni a nehéz, nyomasztó és fájdalmas dolgoktól. Ezért a hitnek gyakran tapasztalataink ellenére kell szilárdnak maradnia. Nem adhatja fel akkor sem, ha minden veszni látszik, mert tudja, hogy Isten vele van, s hogy az ő ereje nem ér véget ott, ahol az ember már tehetetlen. „ /Gottfried Voigt/

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram