Kegyelem nektek és békesség...

Feltöltve: 2023. január 31.
Rovat:

De te ugyanaz maradsz, éveidnek soha sincs vége. (Zsolt 102,28)

Kegyelem nektek és békesség attól, aki van, és aki volt, és aki eljövendő... (Jel 1,4b)

Domitianus Titus Flavius azaz Domitianus római császár Krisztus után 81-96 között uralkodott. Uralkodása önkényeskedő, zsarnoki rémálom volt. Megkövetelte, hogy „úrnak és istennek” tekintsék. Sok keresztyén, aki erre nem volt hajlandó az halál fia lett. Ebben a korban születik a Jelenések könyve, egy bátorító, vigasztaló írás, amelyből a mai igénk származik. " Kegyelem nektek és békesség attól, aki van, és aki volt, és aki eljövendő... " Ez a köszöntés bátorította és emlékeztette a hívőket arra, hogy Isten örök, mindig volt, mindig lesz és, hogy Jézus Krisztus az ő Megváltójuk. Ez a köszöntés tudatosítsa bennünk is ezt, hogy akiben hiszünk, akihez tartozunk a mi Urunk és Megváltónk akire mindig számíthatunk.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram