„Keményen megfeddett engem az Úr, de nem adott át a halálnak.” (Zsolt 118,18)

Feltöltve: 2024. február 7.
Rovat:

„Keményen megfeddett engem az Úr, de nem adott át a halálnak.” (Zsolt 118,18)

„Volt ott egy ember, aki harmincnyolc éve szenvedett betegségében. Jézus ezt mondta neki: Kelj fel, vedd az ágyadat, és járj! És azonnal meggyógyult ez az ember, felvette az ágyát, és járt.” (Jn 5,5.8–9a)

A mai evangéliumi igénk egy 38 éve beteg emberről szól, aki segítség nélkül nem tud meggyógyulni. Jézus jön és felkínálja számára a megoldást, a betegnek nem kellett semmit sem tennie, csak akarnia kellett meggyógyulni. Ez ma sincs másként, Jézus látja milyenek vagyunk, látja a bajainkat. Jön, hogy segítsen. Megáll mellettünk, kínálja a megoldást és kíváncsi a válaszunkra. Akarjuk-e a gyógyulást, akarjuk e, hogy hatalmas szeretetével, kegyelmével segítsen, hogy támaszunk legyen, akarjuk-e életünkbe a változást? Legyen a válaszod: IGEN AKAROM!

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram