„Kiálts és ujjongj, Sion lakója, mert nagy közöttetek Izráel Szentje!” (Ézs 12,6)

Feltöltve: 2024. április 18.
Rovat:

„Kiálts és ujjongj, Sion lakója, mert nagy közöttetek Izráel Szentje!” (Ézs 12,6)

„Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.” (Jn 1,14)

Azt hiszem mindenki ismeri azt az érzést amikor a csodálkozástól, döbbenettől meg sem tud szólalni, amikor nem jönnek a szájunkra a szavak, amikor nem tudunk megszólalni. János evangéliumának bevezető szavai egy ilyen csodálatos, megdöbbentő pillanatot érzékeltetnek. Isten a felfoghatatlan, láthatatlan testté lett. Megszületett Jézus, aki együtt tud érezni velünk minden gyengeségünkben, megkísértetett, akárcsak mi, de mégsem vétkezett Felnőve pedig bűneinket magával vitte a keresztre, hogy átélhessük a Isten bűnbocsátó szeretetét. Erre a hatalmas áldozatra  szintén nincs szavunk, csak a csodálat és hatalmas hála a szívünkben.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram