Lecsillapítottad a tengerek zúgását […]

Feltöltve: 2023. március 23.
Rovat:

Lecsillapítottad a tengerek zúgását [...], a nemzetek háborgását. (Zsolt 65,8)

Zakariás így szólt: [Izráel Istene megesküdött,] megadja nekünk, hogy ellenségeink kezéből megszabadulva, félelem nélkül szolgáljunk neki... (Lk 1,73-74)

Mikor volt utoljára egy nyugodt napod? Mikor volt utoljára egy csendes, elmélkedős vasárnapod? Mikor volt utoljára igazán időd a családodra, a barátaidra? Mindenütt arról olvashatunk, hallhatunk, hogy a stressz milyen rossz hatással van az életünkre és, hogy milyen fontos a pihenés, a lassítás. Isten is megpihent a hetedik napon és ezt számunkra is elrendelte. Elrendelte, hogy újra és újra iktassunk be egy nyugalomnapot, amikor nem az aggodalmaskodás, a hétköznapi elfoglaltságok kötnek le bennünket, hanem gyönyörködünk a munkánk gyümölcsében, amikor hálát adhatunk azért, amivel Isten körbe vesz bennünket, ahogyan gondoskodik rólunk, hogy sosem hagy magunkra.. „lecsillapítja a tenger hullámait”.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram