Mert az Isten országa közöttetek van!...

Feltöltve: 2022. november 24.
Rovat:

Ezt mondja az Úr: A kegyelem idején meghallgatlak, a szabadulás napján megsegítelek. (Ézs 49,8a)

Mert az Isten országa közöttetek van! (Lk 17,21b)

Vigasz! Ígéret! Istentől kapott vigasz, Istentől kapott ígéret: meghallgatlak, megsegítelek. Ézsaiás próféta Isten szavát közvetítette a népének. Ézsaiás egy olyan néphez idézi szavait, akik Babilonban fogságban vannak és várták a szabadulást, várták, hogy Isten hallgassa meg imáikat és szabadítsa meg őket. De mit jelent számunkra ez ma? : Azt jelenti, hogy mennyire fontos a meghallgatás, fontos, a másikra figyelni, odafordulni felé. Néha mondanunk sem kell semmit, mert ezzel a meghallgatással jelezzük számára, hogy szeretjük és segítünk neki bármiben, ott leszünk, ha kellünk, mellette vagyunk és ez erőt és vigaszt jelent a másik számára. Pontosan úgy, mint Isten teszi ezt, meghallgat és megsegít. Ha így teszel áldássá válsz te is mások számára.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram