Mert az Isten országa közöttetek van!...

Feltöltve: 2022. november 24.
Rovat:

Ezt mondja az Úr: A kegyelem idején meghallgatlak, a szabadulás napján megsegítelek. (Ézs 49,8a)

Mert az Isten országa közöttetek van! (Lk 17,21b)

Vigasz! Ígéret! Istentől kapott vigasz, Istentől kapott ígéret: meghallgatlak, megsegítelek. Ézsaiás próféta Isten szavát közvetítette a népének. Ézsaiás egy olyan néphez idézi szavait, akik Babilonban fogságban vannak és várták a szabadulást, várták, hogy Isten hallgassa meg imáikat és szabadítsa meg őket. De mit jelent számunkra ez ma? : Azt jelenti, hogy mennyire fontos a meghallgatás, fontos, a másikra figyelni, odafordulni felé. Néha mondanunk sem kell semmit, mert ezzel a meghallgatással jelezzük számára, hogy szeretjük és segítünk neki bármiben, ott leszünk, ha kellünk, mellette vagyunk és ez erőt és vigaszt jelent a másik számára. Pontosan úgy, mint Isten teszi ezt, meghallgat és megsegít. Ha így teszel áldássá válsz te is mások számára.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram