Mert az ÚR igéje igaz, mindent hűségesen cselekszik.

Feltöltve: 2023. szeptember 25.
Rovat:

Mert az ÚR igéje igaz, mindent hűségesen cselekszik. (Zsolt 33,4)

Jézus mondja: Az ég és a föld elmúlik, de az én beszédeim nem múlnak el. (Mt 24,35)

Mit jelent hűségesnek lenni? A hűség kitartás egy feladat, egy személy mellett. A kapcsolat kizárólagos elfogadását jelenti. Mit jelent az, hogy Isten hűsége, Isten hűségesen cselekszik? Isten nem vonja vissza ígéreteit, áldásait, tartja magát a döntéseihez. Ha ez nem így volna, megbízhatatlan lenne. Mint a barátod, társad, ha ígéretet tesz és azt nem tartja be, csalódsz benne, sérül a bizalom. Mi emberek szeretünk ígérni, de nem arról vagyunk híresek, hogy azokat megtartjuk. Boldog ember az aki Istenben hisz, mert az Ő ígéretei beteljesednek. Erről a Biblia sok helyen beszél. Például, megígéri Ábrahámnak és Sárának, hogy idős koruk ellenére gyermekük fog születni és az ígéret beteljesedéseként megszületett Izsák. Hosszan sorolhatánk a példákat, melyek bizonyítják Isten nem változik, ugyan úgy vígasztal minket, ugyan úgy bocsát meg, mert szeretete állandó. Évszázadok jönnek mennek, de ez sosem változik: az ÚR igéje igaz, mindent hűségesen cselekszik.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram