„Mert az Úr szemei áttekintik az egész földet, és ő megmutatja erejét azoknak, akik tiszta szívvel az övéi.” (2Krón 16,9a)

Feltöltve: 2024. február 26.
Rovat:

„Mert az Úr szemei áttekintik az egész földet, és ő megmutatja erejét azoknak, akik tiszta szívvel az övéi.” (2Krón 16,9a)

„…és világosítsa meg lelki szemeteket, hogy meglássátok, milyen reménységre hívott el titeket […], és milyen mérhetetlenül nagy az ő hatalma rajtunk, hívőkön.” (Ef 1,18–19)

Nézz körül? Mit látsz? Mekkora területet tudsz átlátni? Ha nem egy helységben vagy, akkor sem látsz túl messzire, nem látsz mindent. Az emberi szem látása korlátozott. Nem vagyunk képesek mindent érzékelni, sőt néha csak az orrunkig látunk és nem vesszük észre azt ami a holnapban rejlik, nem látjuk a jövőt. Ha hagyjuk, hogy Jézus megvilágosítsa lelki szemeinket, az segít érzékelni a reményt. láthatóvá, tapasztalhatóvá válik számunkra Isten jósága, kegyelme, mely egy életen keresztül elkísér.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram