Mert egyenesek az Úr útjai:...

Feltöltve: 2022. október 6.
Rovat:

Mert egyenesek az Úr útjai: az igazak járnak rajtuk, a vétkesek elbuknak rajtuk. (Hós 14,10)

Vigasztaljátok tehát egymást, és építse egyik a másikat, ahogyan teszitek is. (1Thessz 5,11)

Sokat beszélünk arról, hogy hogyan tudunk segíteni egymásnak, hogyan lehetek áldás valaki számára. Sokszor egyszerűen úgy, hogy vigaszt nyújtok, ott vagyok mellette, megfogom a kezét, átölelem. Sokszor ennyi is elég, mert nincsenek szavak, nincs lehetőség mást tenni, ezzel is erősítjük, bátorítjuk a másikat. Pál apostol is erre buzdította a theszalonikaiakat, „vigasztaljátok tehát egymást”, mert azt kéri Isten tőlünk, hogy szeretettel forduljunk egymásfelé.

„Tégy, Uram, engem testvérré, Lelkedet úgy kérem,

Tedd te a szívem, tedd késszé, bízni a testvérben.

Sejteni engedd, mit érez: boldog-e, szenved-é?

Vígy közelebb a testvérhez, népedet tedd eggyé!”

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram