Mert ezer esztendő előtted annyi, mint a tegnapi nap...

Feltöltve: 2022. szeptember 30.
Rovat:

Mert ezer esztendő előtted annyi, mint a tegnapi nap, amely elmúlt, mint egy őrváltásnyi idő éjjel. (Zsolt 90,4)

Irgalma megmarad nemzedékről nemzedékre az őt félőkön. (Lk 1,50)

Isten tervei nem egy népnek, egy népről szóltak, ha nem a ma emberének, sőt a jövő embereinek is. Az Ő viszonyulása hozzánk nem változik, minden nemzedékhez szeretettel, irgalommal fordul. A mi legfontosabb döntéseinknek is megfontoltnak kell lenniük, hiszen az a jövőben másokat, több generációt érinthet. Például, ha ma fát ültetsz, akkor a gyermekeidnek is lesz árnyék a feje felett, lesz tiszta levegő, amit belélegezhet. Hatással lenni a következő nemzedékre ezt jelenti: átadni mindazt, amit megértettünk, azokat a tapasztalatokat, melyeket megszereztünk. A tanítás, a továbbadás felelősség, mert az határozza meg milyen lesz a jövő nemzedéke, milyen lesz annak Istenhez való viszonya. „Tudja meg ezt a jövő nemzedék, a születendő fiak, és ha felnőnek, beszéljék el fiaiknak, hogy Istenbe vessék bizalmukat; ne felejtsék el Isten nagy tetteit, és tartsák meg parancsolatait.” (Zsolt 78,6-7)

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram