Mert gondunk van a tisztességre nemcsak az Úr előtt,...

Feltöltve: 2023. január 20.
Rovat:

Ha eladsz honfitársadnak valamit, vagy vásárolsz valamit honfitársadtól, ne csapjátok be egymást! (3Móz 25,14)

Mert gondunk van a tisztességre nemcsak az Úr előtt, hanem az emberek előtt is. (2Kor 8,21)

Biztos mindenki számára ismerős a dolgozatírás és az is, hogy készültél, de mégis bizonytalan a tudásod. Ekkor bevillan a hatalmas ötlet puskázni fogsz. Jobb esetben elkészíted a puskát, azért jobb esetben, mert amíg azt megírod azzal is tanulsz, viszont rosszabb esetben nyitogatod a tankönyvet, füzeted, lesel a padtársadról. Tegyük fel nem buksz le azonnal, a tanár nem veszi észre, hogy mit csinálsz. Megírod a dolgozatot, kapsz egy jegyet egy jobb jegyet, mint amit megérdemeltél volna. Mit érzel? Büszke vagy magadra? Mit mond a lelkiismereted? Büszke vagy a jegyedre? Hiszen tisztességtelenül jutottál hozzá a jobb jegyhez, vagyis hazugsággal, félrevezetéssel.  „Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van, de az ÚR azt nézi, ami a szívben van.” mondja Sámuel első könyve 16. fejezet 7. versének szakasza. Ez azt mondja a számodra: lehet, hogy a tanár sem és a társaid sem vették észre mit csinálsz, de szíved és Isten látja, tudja Ha pedig Isten és önmagad előtt tisztességgel tudsz megállni, akkor a többi ember szemébe is őszinteséggel, tisztességgel tudsz betekinteni.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram