Mert megjelent Isten üdvözítő kegyelme minden embernek...

Feltöltve: 2023. április 26.
Rovat:

Felhangzik még a vidám örvendezés hangja, a vőlegény és a menyasszony hangja és azoké, akik így énekelnek: Adjatok hálát a Seregek URának, mert jó az ÚR, mert örökké tart szeretete! (Jer 33,11a-b)

Mert megjelent Isten üdvözítő kegyelme minden embernek. (Tit 2,11)

Már több mint kétezer évvel ezelött történt valami, valami a világban, mely megváltoztatta. Megszületett Jézus Krisztus. Jézus élete és halála hatással volt és hatással van ma is sok ember életére. Benne megmutatkozott Isten hatalmas szeretete az ember iránt. Ajándékot kaptunk. Nem azért mert jók voltunk, hanem mert Isten szeret bennünket. Hálával tartozunk ezért a jóságért. Ezt a hálát pedig úgy tudjuk a legjobban kimutatni, ha igyekszünk az életünket az ő életvezetési tanácsai (tízparancsolat) mentén élni. Egymásra figyelve, kerülve az irigységet, haragot, inkább a másik bátorítása, segítése legyen a cél.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram