Mert megvigasztalta népét az Úr...

Feltöltve: 2022. szeptember 28.
Rovat:

Mert megvigasztalta népét az Úr, megváltotta Jeruzsálemet! (Ézs 52,9a)

Múlik a sötétség, és már fénylik az igazi világosság. (1Jn 2,8b)

Hónapok óta nehéz időket élünk, napról-napra tele kihívásokkal, megpróbáltatásokkal. Úgy érezhetjük egyre nagyobb sötétség vesz körül bennünket. Így a tél felé haladva amikor a nappalok egyre rövidebbek és az éjszakák egyre sötétebbek és hosszabbak, még borúsabb gondolataink támadnak. Ilyenkor János apostol mondata reményt adóan hat: „Múlik a sötétség, és már fénylik az igazi világosság”. Ez a világosság a mi életünkben Jézus, róla beszél János. Az Ő születése bevilágítja az egész Földet, eljött, hogy a sötétségben csökkenjenek az árnyak, múljon a félelem, az emberekben reményt ébresszen, fényt hozzon mindennapi életünkbe.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram