Mert ő [Isten] ellát a föld pereméig,...

Feltöltve: 2023. január 19.
Rovat:

Mert ő [Isten] ellát a föld pereméig, mindent lát az ég alatt. (Jób 28,24)

Ugyanígy a ti mennyei Atyátok sem akarja, hogy elvesszen egy is e kicsinyek közül. (Mt 18,14)

Az elveszett juh példázatát valószínűleg mindannyian ismeritek, egy pásztorról szól, aki legeltette a nyáját, majd amikor este megszámolta őket rájött, hogy az egyik hiányzik. Gyorsan a keresésére indul, aggódott, hogy mi lehet az elveszett báránnyal. Hosszan kereste, míg végül épségben megtalálta az elveszettet. A mai Újszövetségi igénk ezt a példázatot hozza elénk azért, hogy tudatosodjon bennünk, hogy Isten mennyire szeret minden embert, kivétel nélkül. Pontosan olyan fontosak vagyunk a számára, mint a pásztor számára az elkóborolt bárány.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram