„Mi azonban tudjuk, hogy a törvény jó, ha valaki a törvénynek megfelelően él azzal.” (1Tim 1,8)

Feltöltve: 2024. március 13.
Rovat:

Az Úr ezt mondta: „Mert őt [Ábrahámot] választottam ki arra, hogy megparancsolja maga után fiainak és háza népének is, hogy őrizzék meg az Úr útját, cselekedjenek az igazságnak és jognak megfelelően, hogy az Úr is beteljesítse, amit megígért Ábrahámnak.” (1Móz 18,19)

„Mi azonban tudjuk, hogy a törvény jó, ha valaki a törvénynek megfelelően él azzal.” (1Tim 1,8)

A kereszténység, a hit nem magánügy, hanem mások elött játszódó konkrét viselkedés, cselekvés a mindennapokban. Az az milyen magatartást tanúsíunk a családban, a suliban, a munkahelyünkön. Ehhez adnak segítséget, iránymutatást Istentől kapott törvények. Ezek a törvények védenek, oltalmaznak. Megtartásuk hasznára van annak aki ezek szerint él és hasznára van a környezetének is, hiszen ezt az embert a szeretet vezeti.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram