Mindenben azon az úton járjatok, amelyet megparancsolt nektek Istenetek,…

Feltöltve: 2023. június 7.
Rovat:

Mindenben azon az úton járjatok, amelyet megparancsolt nektek Istenetek, az ÚR, hogy élhessetek... (5Móz 5,33)

Mert amit korábban megírtak, a mi tanításunkra írták meg, hogy az Írásokból türelmet és vigasztalást merítve reménykedjünk. (Róm 15,4)

Feltetted már a kérdést: Miért adta Isten kezünkbe a Bibliát? Mit ad nekünk ez az évszázadok alatt, különböző korokban megírt iratok gyűjteménye? Ezekre a választ megkapjuk a mai igénkből: „Mert amit korábban megírtak, a mi tanításunkra írták meg, hogy az Írásokból türelmet és vigasztalást merítve reménykedjünk” Az embernek ma is és régen is elsősorban ezekre van szüksége: türelem, vigasztalás, remény. Ezeket pedig egyedül Istentől kaphatjuk meg. Erre tanítanak a Bibliából olvasott mondatok, ezt erősítik bennünk, hiszen amit évszázadokon keresztül megtapasztaltak az igaz ma is és ezt a tudást kell tovább adni nekünk is.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram