Most azért mutasd meg, Uram, hogy nagy a te hatalmad, ahogyan megmondtad…

Feltöltve: 2023. június 13.
Rovat:

Most azért mutasd meg, Uram, hogy nagy a te hatalmad, ahogyan megmondtad... (4Móz 14,17)

Mária ezt mondta: Mert nagy dolgokat tett velem a Hatalmas, és szent az ő neve... (Lk 1,49)

A mai Újszövetségi igeszakasz Mária éneke, latin szóval Magnificat. Mária Istent magasztaló éneke két évezrede csendül fel keresztények millióinak ajkán. Isten iránti hála, az Isten iránti tisztelet kifejezésének hű tolmácsai e szavak. Érződik benne, a boldogság, hogy jó Istenhez tartozni, hogy jó benne hinni. Ez a boldogság nem csak Máriáé, ez a boldogság mindannyiunké Jézus a mi szívünk ajtaján is kopogtat és meg akarja mutatni, hogy jó Istent megtapasztalni, jó Istenhez tartozni, jó benne hinni, bízni, jó az embernek az Isten kezében tudni magát. Neked, nekünk más dolgunk nincs csak, hogy beengedjük Őt a szívünkbe.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram