[Mózes] így szólt hozzájuk: Szívleljétek meg mindazokat az igéket, amelyekkel ma intelek titeket […]

Feltöltve: 2024. május 29.
Rovat:

„[Mózes] így szólt hozzájuk: Szívleljétek meg mindazokat az igéket, amelyekkel ma intelek titeket […] Mert nem üres beszéd ez a számotokra, hanem ez jelenti számotokra az életet […].” (5Móz 32,46a.47a)

„A Lélek az, aki életre kelt, a test nem használ semmit: azok a beszédek, amelyeket én mondtam nektek: Lélek és élet.” (Jn 6,63)

Kíváncsi lennék, hogy mennyire vennétek észre, ha hetente egyszer a többi között ugyanazt az Igét és magyarázatát hallanád vagy olvasnád? Mennyire figyelsz? Mennyire jut el az Ige a füledig, szívedig? Mennyire tartod be a tanításokat? Mert minden elmondott Igének a célja, nem az, hogy a tetszésedet vagy éppen a nemtetszésedet kivívja, hanem hogy valósággá váljon. Ne üres beszéd legyen a számodra, hanem az életedet vezető megfogadott tanács,

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram