„Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!”

Feltöltve: 2024. január 16.
Rovat:

„Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!”

„Amikor Jézus odaért, felnézett, és így szólt hozzá: Zákeus, jöjj le hamar, mert ma a te házadban kell megszállnom.”

 Zákeus. Szerintem majdnem mindenki hallott már Zákeusról, akiről a Bibliát olvasva sok mindent megtudunk. Lássuk csak, miket is: fővámszedő, vagyis senki nem szereti, mondhatnám azt is, hogy mindenki utálta, mert pénzt szedett be a rómaiak számára, de nem csak annyit, hanem jóval többet, mint ami adóként, vámként kiszabtak, így becsapva a saját népét és meglopva a „főnökeit” is. Bűnös ember volt. A csalásból Zákeus meggazdagodott. Megtudjuk a történetből, hogy olyan alacsony volt, hogy fel kellett a fára másznia, hogy a tömegben láthassa Jézust. A tömegből pont ez a vágya emeli ki, ez a hatalmas kíváncsiság, hogy még egy fára is képes felmászni azért, hogy csak egy pillanatra is, de láthassa, hogy ki az, akiről mindenki beszél, ki az, aki ekkora tömeget gyűjtött maga köré. Ekkor történik valami: Jézus odalép hozzá és azt mondja: „Zákeus, jöjj le hamar, mert ma a te házadban kell megszállnom.” Ezzel a mondattal Zákeus élete teljesen megváltozik. Jézussal való találkozás mindenki életébe képes változást hozni, olyanná, azzá válni amilyenné, akivé lennünk kell. Nekünk csupán annyit kell tennünk, hogy akarjuk meglátni, megismerni és engedni, hogy szívünkben szállást vegyen.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram