Ne legyetek bölcsek önmagatok szerint.

Feltöltve: 2023. szeptember 1.
Rovat:

Egészen kimerülsz a tervezgetésben. (Ézs 47,13a)

Ne legyetek bölcsek önmagatok szerint. (Róm 12,16b) )

Útra kelt a nyár, beköszöntött az ősz. Szeptember elseje egy új tanév kezdete. Óvoda, iskola felébrednek nyári álmukból és ismét gyermekzsivajtól lesznek hangosak. A tanévkezdés megváltoztatja a gyerekek és az egész család életét. Ezért, hogy minden jól menjen, tervezünk. Terveket készítenek a családok. Például, hogy kit mikor hova kell vinni, kísérni, a munka mellé, hogyan fér be a tanulás segítése stb… Te is tervezgeted, elképzeled, milyenek is lesznek a napok a suliban, mennyire lesz más egy új tanév, esetleg egy új osztályközösségben, mennyi plusz elfoglaltság fér bele a tanulás mellé. Terveznek a tanítók, tanárok is. Kialakul az órarend. Tervezik, hogyan adják át a tudást.

A tervezés nem egyszerű feladat, mint az Ószövetségi igénk is mondja, egészen kimerülünk benne. A tervezésben és majd a tervek végrehajtásában, cselekedeteinkben nem vagyunk magunkra hagyva, nem kell csupán a saját bölcsességünkre támaszkodnunk. Isten mellettünk van életünk minden helyzetében: a tervezésben is, Igéje útmutatás minden döntéshelyzetben.

Imádkozzunk: Mennyei Atyánk! Szerető Istenünk! Köszönjük mindazt, amit tőled kaptunk az elmúlt szünidőben: a pihenést, a kikapcsolódást, kirándulásokat. Köszönjük a családunkat, barátainkat, hálát adunk minden együtt töltött pillanatért! Kérünk a következő időben adj erőt figyelni a tanórán, elfogadni a jót, még akkor is, ha éppen nem kedvünkre való! Őrizz meg a veszélyektől, a rossz útra csábító kalandoktól! Tégy figyelmessé és segítőkésszé, úgy vezess mindnyájunkat Szentlelkeddel, hogy bölcs szívhez jussunk! Ámen

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram