Német verseny

Feltöltve: 2014. április 29.

„Az olvasás szórakoztat” – német szövegértő verseny

Már 6. alkalommal rendeztük meg iskolánkban a „Lesen macht Spaß” – „Az olvasás szórakoztat” című német nyelvű szövegértési versenyünket. Az idén is a környező települések iskoláiból (Kiskőrös, Bócsa, Császártöltés) vártuk versenyzőinket. 3 korcsoportban 28 csapatban összesen 84 versenyző mérhette össze tudását. A versenyt Ritter Imre a Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke nyitotta meg, és az önkormányzat többi tagja - Köhler János, Katzenbach Imre, és Fülöp Jenő – is megtisztelte jelenlétével rendezvényünket.

Szeretnénk köszönetet mondani a soltvadkerti Német Nemzetiségi Önkormányzatnak és a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskolának az anyagi támogatásért, mellyel hozzájárultak versenyünk sikeres lebonyolításához.

Iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

3-4. évfolyam:

Frittmann Laura, Kuncz Ábel – 1. hely (felk. tanár: Fejesné Császár Éva)

Tóth Gréta, Tóth Petra, Zsikla Anita – 3. hely (felk. tanár: Fejesné Császár Éva)

5-6. évfolyam:

Hegyi Fanni, Varnyú Gabriella, Farkas Veronika - 1. hely (felk. tanár: Mihókné Rácz Renáta)

Schisztler Virág, Kis Molnár Máté, Dudás Marcell – 2. hely (felk.: Mihókné Rácz Renáta)

Gillich Bettina, Kiss Luca, Milinkó Vivien – 3. hely (felk.: Mihókné Rácz Renáta)

7-8. évfolyam:

Weppert Míra, Kis Molnár Sára, Judák Petra – 2. hely (felk.: Hegyi Gabriella)