Ő [az Úr] majd megvilágítja a sötétség titkait, és nyilvánvalóvá teszi a szívek szándékait... (1Kor 4,5b)

Feltöltve: 2023. december 13.
Rovat:

Még nyelvemen sincs a szó, te már pontosan tudod, URam. (Zsolt 139,4)

Ő [az Úr] majd megvilágítja a sötétség titkait, és nyilvánvalóvá teszi a szívek szándékait... (1Kor 4,5b)

Pál apostol Korinthusiakhoz írott leveléből kiderül, hogy korának emberei pont olyan dolgokkal küzdöttek, mint mi. Versengés, összehasonlítgatás, ítélkezés. Az ember több mint kétezer év alatt sem változott. Jézus azt mondja: „Ne ítéljetek, és nem ítéltettek.”(Lukács evangéliuma 6 fejezet 37. verse) Vagyis ne mondj ítéletet másokról, mások tetteiről, cselekedeteiről, hiszen önmagad sem ismered igazán, nem tudhatod, hogy kit mi motivál, hajt egy-egy cselekedetében. Egyedül Isten az, aki ítélhet, hiszen Ő még a ki nem mondott szavainkat is ismeri.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram