Örök szövetséget kötök veletek…

Feltöltve: 2023. február 24.
Rovat:

Örök szövetséget kötök veletek... (Ézs 55,3c)

Mert Istennek minden ígéretére őbenne [Krisztusban] van az igen, és ezért általa mondunk áment Isten dicsőségére. (2Kor 1,20)

Örök szövetséget kötök veletek… mondja az Ószövetségi igénkben Isten és ezt a szövetséget Jézus Krisztus élete és halála által erősítette meg. Ez arra ösztönöz bennünket ma is, hogy ezért a nagy szeretetért hálásak legyünk. Zizendorf német teológus a következő sorokat fogalmazta meg: "Áment mondunk, és ez örökre így marad. Annak a névnek vagyunk odaszentelve, amely szeretettel győzött le minket. Őneki vagyunk elköteleződve." Vagyis ha Isten hív és veled akar szövetséget kötni, Te ne mondj nemet, hanem legyél hálás ezért.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram