Örüljetek! A ti szelídségetek legyen ismert minden ember előtt!...

Feltöltve: 2023. június 14.
Rovat:

Az ÚRral dicsekszik lelkem. Hallják ezt az alázatosak, és örülnek. (Zsolt 34,3)

Örüljetek! A ti szelídségetek legyen ismert minden ember előtt! Az Úr közel! (Fil 4,4b-5)

Örüljetek! írja Pál apostol. Levele a filippi keresztény közösséghez szól, akiket abban az időben üldöztek. Pál maga is börtönben van a levél megszületésekor. Mégis a levél fő témája az öröm. Öröm, mely az Istennel való kapcsolatunkon alapszik. Ez a kapcsolat hatással van minden egyéb kapcsolatunkra, ahogyan a másik ember felé közelítünk. „a ti szelídségetek legyen ismert minden ember előtt!” írja az apostol. Mégis mit jelenthet ez, amikor naponta találkozunk igazságtalansággal, erőszakkal? Azt, hogy az erőszakra ne az erőszak, az igazságtalanságra, ne igazságtalanság legyen a válasz. Ne hirtelen felindulásból, ne indulatosan, hanem mértékletesen, szelíden reagáljunk. Ez pedig csak úgy lehet, ha kitartunk a hitünk mellett, ha nem engedjük, hogy a világ hangja erősebb legyen Krisztus útmutatásainál.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram