TÁMOP 3.1.4 Innováció

Feltöltve: 2012. november 22.

Felkészülés a referencia-intézményi feladatok ellátására a soltvadkerti Kossuth Lajos Általános Iskolában

Iskolánk a 2009-2010-es tanévben 7 korábban kialakított „jó gyakorlatát” tette nyilvánossá az Educatio Kht. által létrehozott Kosárban. Ezt követően 2012.július 23-án sikeres előminősítésen estünk át, ahol maximális 21 ponttal feleltünk meg a megfogalmazott elvárásoknak.

Jelenleg a TÁMOP 3.1.7-11/2-2012-0159 pályázat keretében készülünk fel a referenciaintézményi szolgáltatói szerepre.

A projekt időtartama: 2012. április 1.- 2012. november 30.

A Kossuth Lajos  Evangélikus Általános Iskola, mint előminősített referenciaintézmény szolgáltatásai

Tel. fax: 78/482-505

e-mail: iskola@soltvadkert.hu

honlap: www.iskolasoltvadkert.hu

Igazgató: Udvarhelyi Attila

Szakmai vezető: Szabadiné Viszmeg Erzsébet

Bemutatkozás:

Iskolánk mindig is innovatív intézmény volt, ezért is kapcsolódtunk be a kompetencia alapú oktatás elterjesztését támogató pályázatokba. Részt vettünk az elmúlt 10 év innovációs pályázatain (HEFOP, TÁMOP), ezek megvalósítása során kialakított gyakorlataink és tapasztalataink jelenleg 7 nyilvános „jó gyakorlatból” ismerhetők meg.

Szolgáltatásunk célja az, hogy kipróbált és kipróbált és továbbfejlesztett jó gyakorlatainkat átadhassuk más intézményeknek. Jelentős tapasztalataink vannak a kompetencia alapú oktatás területén szövegértés-szövegalkotás, matematika, IKT és emelt szintű idegen nyelv oktatás területén. Azokat az intézményeket szeretnénk a szolgáltatással segíteni, akik még kevésbé tapasztaltak ezeken a területeken, vagy pedig ezután kezdik meg az intézményükben az innovációt.

A tehetséggondozás területén is többéves kipróbált gyakorlataink vannak, melyeket az iskola tanulói által elért eredmények is igazolnak. Szeretnénk bemutatni, hogy miként lehet egyszerre tehetséggondozást és felzárkóztatást is megvalósítani.

A szolgáltatás során tantestületeket és átvevő pedagógusokat is szívesen fogadunk. Elsősorban folyamatba ágyazott átadást tervezünk, de nyitottak vagyunk az átvevő intézmények, pedagógusok igényeire is.

Referenciaintézményként a következő területeken szeretnénk átadni jó gyakorlatainkat:

A kompetencia alapú nevelési, oktatási, programot átfogóan, mintaadóan alkalmazó intézmény, referenciahely:

• "Kalandozás Számországban" -kompetencia alapú matematikaoktatás 1-2. évfolyamon

Jó gyakorlat gazda: Asztalos Olga

Tel.:30-5319595

• Kompetencia alapú belső vizsga a 8. évfolyamon

Jellemzői: tanulási-tanítási folyamat bemutatása, oktatásszervezés, vizsgaszervezés,

kidolgozott kompetenciaalapú feladatsorok , értékelés, tanulók motiválása

Jó gyakorlat gazda: Szabadiné Viszmeg Erzsébet

Tel.: 30-2446765

• Kompetencia alapú matematikaoktatás korszerű módszerekkel

Jellemzői: SULINOVA programjának helyi adaptációja, interaktív tábla használata, digitális anyagok használata, kooperatív technikák alkalmazása felső tagozaton

Jó gyakorlat gazda: Reszlné Elek Henriette

Tel: 78/482-505

Új típusú felsőoktatási gyakorlóhely, partnerintézmény, mely a modernizáció területein szervezeti kultúrája és módszertana szempontjából mintaközvetítő

• Kapcsolattartó: Szabadiné Viszmeg Erzsébet

Tel.: 30-2446765

Az infokommunikációs technológiák alkalmazásában példaértékű intézmény, referenciahely:

• IKT a 7. osztályos fizika tanításában

Jellemzői: digitális tábla alkalmazása, tanulás tanítása, motiváció növelése, rendszerező képesség fejlesztése, tanulói IKT kompetencia fejlesztése

Jó gyakorlat gazda: Csápekné Deli Helga

Tel.: 78-482-505

• "Nyiss ablakot a világra!" - emelt szintű idegen nyelv oktatási program

Jellemzői: tanulásszervezési eljárás, oktatásszervezés, tehetséggondozás és felzárkóztatás egy sávban, újszerű tanulási módszerek, digitális tananyagok és taneszközök használatának bemutatása

Jó gyakorlat gazda: Csiszár Katalin

Tel.: 30-2446765

Tehetséggondozó programmal dolgozó intézmény:

• Tehetséggondozás a természettudományos tantárgyakban

Jellemzői: tehetséggondozás komplex módon, kistérségi tehetséggondozás, szakköri programok, versenyszervezés

Jó gyakorlat gazda: Dudásné Kovács Erika

Tel.: 78/482-505

• Tehetséggondozó testnevelés oktatás 1-4. évfolyamon

Jellemzői: sávos tanulásszervezés, csoportbontás, emelt szintű tananyag,  mozgáskoordináció javítása, sportági megalapozás, állóképesség és ügyesség, gyorsaság stb. fejlesztése, szakos tanítási program

Jó gyakorlat gazda: Udvarhelyi Attila

• 6230 Soltvadkert, Bocskai u.2.

Tel.: 70-3372854

Iskolánk által kidolgozott és publikált innovációk:

Minősítés alatt álló jó gyakorlatunk:

• Egészségnevelés szakköri keretek között

Amennyiben felkeltettük érdeklődését, kérjük, forduljon hozzánk bizalommal. A fenti elérhetőségeken szívesen tájékoztatjuk iskolánk éves programjairól, és az azokon való részvétel lehetőségéről.