„Se szegénységet, se gazdagságot ne adj nekem! Adj annyi eledelt, amennyi szükséges.”

Feltöltve: 2024. január 19.
Rovat:

„Se szegénységet, se gazdagságot ne adj nekem! Adj annyi eledelt, amennyi szükséges.”

„Mert semmit sem hoztunk a világba, nem is vihetünk ki semmit belőle. De ha van élelmünk és ruházatunk, elégedjünk meg vele.”

 Anyagias világban élünk. Mindenki hajszolja a pénzt. De miért is? A válasz egyszerű: mert senki sem akar nélkülözni, mindenki kényelmes körülmények között szeretne élni. Ez nem baj. A baj az, mikor az életünkben a pénz veszi át az irányító szerepet, amikor a pénz eltávolít Istentől és elégedetlenné válunk. Semmi nem elég. Pál apostol azt mondja, elégedjünk meg. A megelégedés az, amikor minden bizonytalanság nélkül ki tudod mondani: elég, nem kell több. A hitben, hittel élő embernek meg kell találni azt a helyes utat a túlzó esztelen vágyak és az elégséges között. Tudom nem mindig egyszerű, de ha Isten lesz életed irányítója, megtalálod a helyes mértéket.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram