Szentek legyetek, mert én, az Úr, a ti Istenetek, szent vagyok...

Feltöltve: 2023. május 3.
Rovat:

Szentek legyetek, mert én, az Úr, a ti Istenetek, szent vagyok. (3Móz 19,2b)

Dicsőségének magasztalására legyünk, mint akik előre reménykedünk Krisztusban. (Ef 1,12)

Mi az, ki az a szent? Isten erre szólít fel: „Szentek legyetek!” de ez valami különleges, távoli dolog. A szenteket úgy képzeljük el, hogy sosem követ el rosszat, aki mindig jót és jól cselekszik. Aszkéta életet él, böjtöl, mindig csak imádkozik. Pedig a szentek hús vér emberek, nem mindig, minden tettük tökéletes, de kapcsolatba kerültek olyan valakivel, aki valóban szent és az nem más mint Isten. Szentek legyetek, azt jelenti, hogy, hogy az Ő szent lelke szétáradjon benned, akkor minden tetted áthatja a szeretet, mert ezt a világot szebbé, jobbá csak ez tudja változtatni.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram