„Szolgáljatok az Úrnak örömmel, vigadozva járuljatok színe elé!” (Zsolt 100,2)

Feltöltve: 2024. február 22.
Rovat:

„Szolgáljatok az Úrnak örömmel, vigadozva járuljatok színe elé!” (Zsolt 100,2)

„A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk.” (Gal 6,9)

Kitartóan cselekedjünk jót, hívja fel a figyelmünk a mai igénk. Szükség is van erre, mert egyre inkább megfigyelhető a jelenség, nemhogy nem segítünk egymásnak, hanem ott teszünk rosszat a másiknak ahol lehet. Piszkálódások, beszólások, a másik fájdalmának kihasználása jellemzi a szűkebb és tágabb környezetünket. Ilyenkor mindig egyetlen mondatnak kellene az embernek eszébe jutnia: „Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük”. Ennyire egyszerű, amit nem akarsz magadnak, másnak se akard. Legyünk jók egymáshoz, segítsünk egymás terhét hordozni.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram