„Távol legyen tőlünk, hogy elhagyjuk az Urat, és más isteneket szolgáljunk!” (Józs 24,16b)

Feltöltve: 2024. május 24.
Rovat:

„Távol legyen tőlünk, hogy elhagyjuk az Urat, és más isteneket szolgáljunk!” (Józs 24,16b)

„Simon Péter így felelt: Uram, kihez mennénk? Örök élet beszéde van nálad.” (Jn 6,68)

Mai Ószövetségi igénkről eszembe jutott „István a király” című rockopera néhány sora:

„Valakinek holnap le kell győzni a sötétséget Mondd, te kit választanál?

Valakinek holnap át kell írni a régi meséket Ó, mondd, te kit választanál ? Valakinek holnap meg kell váltani ezt a világot Mondd, te kit választanál?

Ó, mondd, te kit választanál? A mai kultúrának az alapja az, hogy szabad választani. Mit csináljak, mivel foglalkozzam. Hol éljek? Melyik országban? Kivel, milyen kapcsolatban legyek? Minden döntés kérdése. De ezek a döntések nagyon nehezek, túl sok a választási lehetőség, túl nagy a felelősség. Illetve mindig ott van az a kérdés, hogy jól döntöttem-e? Van-e visszaút ha mégsem? Valóban nincs olyan választás, amely minden szempontból tökéletesen sikerülne, minden döntés kihívásokkal teli. Viszont ha arra törekszünk, hogy a döntéseinkbe Istent is bevonjuk, hagynunk kell, hogy egyedül Ő vezessen és akkor nem kell, hogy a félelem töltse be szívünk, mert az Ő szeretete kísér bennünket.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram