Ti vagytok a világ világossága...

Feltöltve: 2022. november 16.
Rovat:

Íme, az Úr félelme a bölcsesség, és a rossz elkerülése az értelem. (Jób 28,28)

Vigyázz tehát, hogy a benned levő világosság sötétséggé ne legyen! (Lk 11,35)

A Hegyi beszédben Jézus az ő követőiről azt mondja: „Ti vagytok a világ világossága.” (Mt 5,14) Mit is jelent ez? Isten Jézus személyében megmutatta a világnak az igazi világosságot, az ő élete őszinteség, jóság, szeretett volt, tanítása mindenki számára nyilvánvaló lehetett. Tehát aki őt követi maga is világossá lesz, az ő élete is tiszta, őszinte, és jó lesz, ő is szeretettel fordul a társai felé. Erre a világosságra kell vigyáznunk egész életünkben Jézus példáját kell követnünk.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram