Tudom, hogy az ÚR felkarolja a nincstelenek ügyét, a szegények jogát. (Zsolt 140,13)

Feltöltve: 2023. október 18.
Rovat:

Tudom, hogy az ÚR felkarolja a nincstelenek ügyét, a szegények jogát. (Zsolt 140,13)

Boldogok vagytok, ti szegények, mert tiétek az Isten országa. (Lk 6,20b)

A harmadikos evangélikus hittanosokkal arról beszélgettünk valamelyik órán, hogy mennyire fontos figyelni másokra. Különösen fontos azokra figyelni, akik egyedül vannak, akik betegek, akiknek nincs mit enni, nincs hol lakni. Ha tudatában vagyunk a szükségnek és törődünk is azokkal, akik érintettek, készek vagyunk cselekedni, az a bennünk levő isteni szeretetet tükrözi. A Bibliában csodák, szabályok, intézkedések jelzik, hogy Isten gondol az emberre, gondoskodó szeretetével veszi körül. Soha nem mond le rólunk. Ezt teszi azzal, hogy igyekszik úgy formálni bennünket, hogy törődjünk a másikkal.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram