Újuljatok meg lelketekben és elmétekben…

Feltöltve: 2023. április 28.
Rovat:

Aki kardot köt, ne kérkedjék úgy, mintha már lecsatolta volna! (1Kir 20,11)

Újuljatok meg lelketekben és elmétekben... (Ef 4,23)

Néha szétszórt vagy, mindent elfelejtesz. Nem pakolod be a táskádba a felszerelésed, vagy nem azokat amiket kellene, nem csinálod, nem tanulod meg a leckét. Aztán néha undok vagy a társaiddal, nem vagy tisztelettudó a szüleiddel, tanáraiddal. És akkor mást sem hallasz, mint: Változz meg! Pál apostol is ezt kéri az efezusi emberektől: „Újuljatok meg!” Ne legyetek rosszindulatúak, ne csak a vágyaitoknak éljetek, ne csak azért tegyetek jót mert mondják, legyetek igazságosak. Újuljatok meg! Változzatok meg! hangzik a felszólítás ma is. Szükség van az átalakulásra lélekben és gondolkodásban Istennel való kapcsolat által, hogy minden cselekedetünket a szeretet vezérelje.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram