URam, előtted van minden kívánságom, nincs rejtve előtted sóhajtásom. (Zsolt 38,10)

Feltöltve: 2023. december 11.
Rovat:

URam, előtted van minden kívánságom, nincs rejtve előtted sóhajtásom. (Zsolt 38,10)

Az iránta való bizalmunk pedig azt jelenti, hogy ha bármit kérünk az ő akarata szerint, meghallgat minket. (1Jn 5,14)

Mai Ószövetségi igénk is, mint az összes többi is egy kiragadott bibliai részlet, melyeket akkor értünk meg igazán, ha az egész részt elolvassuk, amelyből származik. A 38. Zsoltár Dávid király imádsága. Azé a Dávid királyé aki összetört, aki szenved a bűnei miatt és ebben a nehéz helyzetben Istenhez kiált, az Ő bocsánatáért könyörög. Tudja, hogy vétkezett, tudja, hogy nem érdemli meg Isten gondviselő szeretetét, kegyelmét, de azt is tudja, hogy Isten megértő, megbocsátó. Dávid abban is biztos, hogy Isten teljesen ismeri Őt. Néha az érzéseinket nem tudjuk szavakba foglalni, ilyenkor milyen jó lenne, ha az, akit szeretünk a gondolatainkat is értené, ismerné! Isten ismeri szívünk titkait, mind azt nem tudjuk kimondani, csak felé kell fordulnunk és Ő cselekszik, úgy ahogyan azt helyesnek találja, az lesz számunkra a megfelelő, a jó és nekünk nem kell mást tennünk csak bízni Benne, mint ahogyan az egykoron Dávid király is tette.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram