URam, ne feddj meg haragodban, ne ostorozz indulatodban!...

Feltöltve: 2023. május 17.
Rovat:

URam, ne feddj meg haragodban, ne ostorozz indulatodban! (Zsolt 6,2)

Mert Isten nem haragra rendelt minket, hanem hogy elnyerjük az üdvösséget a mi Urunk Jézus Krisztus által, aki meghalt értünk... (1Thessz 5,9-10)

A 6. zsoltár egy bajba jutott ember imádsága. Jól példázza, hogy a hívő ember életében is vannak próbák, kísértések csapások, amikre sokszor igazán nem lehet magyarázatot adni. Sok embernek ilyenkor az első gondolata: Mit tettem? Miért büntet Isten? Szerintem, már mindannyian éreztünk már így. Dávid próféta a zsoltár írója sem volt kivétel ez alól. De Isten nem büntető Isten, Ő a szeretet Istene. Akit Jézus Krisztusban ismertünk meg.

Amikor úgy érzed az élet súlyos terhe nyom, adjon szívednek békességet, hogy nem vagy egyedül. Jézus Krisztus ígérete szerint most is veled van és marad is a világ végezetéig általa tapasztalhatod meg Istennek felemelő szerető erejét.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram