Válaszoljon beszédedre nyelvem, mert minden parancsolatod igaz...

Feltöltve: 2023. május 4.
Rovat:

Válaszoljon beszédedre nyelvem, mert minden parancsolatod igaz. (Zsolt 119,172)

Mert nem szégyellem az evangéliumot, hiszen Isten hatalma az minden hívőnek üdvösségére... (Róm 1,16)

Evangélium. A szó a görög εὐαγγέλιον (euaggelion)szóból ered. Jelentése örömhír. De mi is ez az örömhír az evangélium? Pál apostol a felolvasott igében a következőket mondja: Az evangéliumnak ereje van, mely Istentől származik, ez által képes hatni az életünkre, lelket, szívet gyógyítani. Az evangélium nem csak kiválasztott embereknek szól, hanem mindenkinek. Mindenki hallhatja és megértheti. Megértheti, hogy Jézus minden emberért vállalta a halál a kereszten, vagyis, az ember Istennel kötött szövetsége ismét teljes legyen.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram