Veled van Istened, az ÚR, és nem szűkölködtél semmiben...

Feltöltve: 2023. március 9.
Rovat:

Veled van Istened, az ÚR, és nem szűkölködtél semmiben. (5Móz 2,7b)

Azután [Jézus] ezt kérdezte tőlük: Amikor kiküldtelek titeket erszény, tarisznya és saru nélkül, volt-e hiányotok valamiben? Semmiben - válaszolták. (Lk 22,35)

Az Egyiptomból kihozott zsidó nép 40 évig vándorolt a pusztában, de az Úr végig velük volt. Néha megtapasztalták a szűkösséget, nem azonnal volt mit enni és inni, illetve negyven éven keresztül csak ideiglenes otthonaik voltak, de mégis áldás volt ezen a vándorláson. Hiszen az Isten végig velük volt, jelen volt az életükben, minden lépésüket figyelemmel kísérte. Ez a kép felidézi a mi életünket. Időnként megtapasztaljuk a szűkösséget, hogy nem minden van azonnal, hogy nem mindig érezzük jól magunkat a bőrünkben. De mégis áldás van az egész életünkön, hiszen Istenünk mindig szemmel tart bennünket, figyeli lépteinket és amikor szükséges átsegít a nehézségeken.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram