Zakariás ezt mondta: Az Úr előtt jársz, hogy elkészítsd az ő útjait,...

Feltöltve: 2023. december 7.
Rovat:

Ekkor így kiáltottak az ÚRhoz segítségért Izráel fiai: Vétkeztünk ellened, mert elhagytuk Istenünket... (Bír 10,10)

Zakariás ezt mondta: Az Úr előtt jársz, hogy elkészítsd az ő útjait, hogy megtanítsd népét az üdvösség ismeretére bűneik bocsánata által... (Lk 1,76-77)

Zakariás próféta a fiáról Keresztelő Jánosról beszél: „Az Úr elött jársz, hogy elkészítsd az ő útjait”. Jánosnak Isten fontos küldetést adott. Ő készítette fel az emberek szívét a Megváltó fogadására. A szülők Erzsébet és Zakariás tudták ezt, ezért úgy nevelték, hogy János minél inkább megismerje Istent. Neked is van küldetésed! Lehet, hogy még nem sejted mi, de bár mi is legyen ahhoz, hogy betölthesd tanulnod, fejlődnöd kell. Fejlődnöd nem csak testben, hanem lélekben is, ezért tölts több időt Istennel, ismerd meg, élvezd gondviselő szeretetét, kegyelmét, általa erősödni fogsz és vele megtalálod küldetésed is.

Friss híreink

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram