erasmus2_1

Feltöltve: 2015. október 8.

DUBLIN, ÍRORSZÁG

A helyi Evangélikus Általános Iskola és AMI két tanítója, jómagam Medveczki János, és Bezsenyi Orsolya, illetve Kubicsek Sándor rendszergazda az Erasmus+ keretében egy két hetes nyelvtanfolyamon (Bezsenyi Orsolya és Kubicsek Sándor) illetve angol módszertani továbbképzésen (Medveczki János) vehettünk részt Dublinban. A ”methodology in the classroom” nevű kurzust azért választottam, mert amellett, hogy alsó tagozaton tanítok, felsőben is hatodik osztályig taníthatom az angolt, mint idegen nyelvet, és úgy éreztem, hogy pályakezdőként olyan módszertani fogásokat sikerülhet ellesni, amit abszolút a magam és a gyerekek hasznára tudok fordítani tanítási óráimon. Ezen kívül jó volt megismerkedni hasonló kelet-európai illetve nyugati régiókból érkezett tanárokkal és kapcsolatokat építeni, tapasztalatot cserélni egymással. Orsolya és Sándor különálló csoportokban fejlesztették meglévő angol nyelvtudásukat, ahol a hangsúly a hétköznapi helyzetekre, szituációkra esett, azaz a mindennapi kommunikációra. Mivel külön voltak, ezért nekik is nagyon sokat számított ez a két hét, hiszen teljesen át kellett, hogy álljanak a nyelvre, és a csoportjukban nem voltak magyarok, így többet tudták használni a nyelvet, mintha egy csoportban lettek volna.

Ezek mellett mindannyiunk megismerkedhetett Dublin nevezetességeivel, hiszen a különböző túrák a városban az iskolai tanulmányaink részét képezték. Sokat tanulhattunk Írország, de legfőképpen Dublin történelméről, hírességeiről, fontos eseményeiről. Nagyon érdekes és jó volt megtapasztalni az írek vendégszeretetét, befogadó hozzáállását, hogy nem nézik ki az embert, hanem örülnek, ha vannak náluk „vendégek”  és nagyon segítőkészek mindenben. Igaz, nem csak az utcán, hanem a városban is. A város nagyon sokszínű, mindenféle náció megtalálható ott, a braziltól a japánon keresztül a kuvaitin át. Volt szerencsénk beszélgetni igazi írekkel is, belelátni kicsit a hétköznapjaikba. Ami nagyon feltűnő volt nekem személyesen, hogy a közhangulat az fényévekre van attól, amit mi Magyarországon megtapasztalunk, egészen más világ, kiegyensúlyozottabbak az emberek, és bátran állítom nem a pénz miatt, hanem a dolgokhoz való hozzáállásuk miatt, amik pici hétköznapi dolgokban mutatkoznak meg, de alapvetően befolyásolják az életminőséget.

A hétköznapokon eléggé leterheltek voltunk az órák miatt, hiszen reggel kilenctől délután négyig be volt osztva a napunk, viszont a hétvégén belefért azért egy-egy kirándulás is. Mindent egybevetve fantasztikus élmény volt, és nagyon sokat tanultunk az ottlétünk alatt mind szakmailag, mind emberileg. Mint angol műveltség területes tanító igyekszem az óráimra adaptálni az itt tanult dolgokat,

Medveczki János, Bezsenyi Orsolya, Kubicsek Sándor, Soltvadkert, 2016.09.12.

Az erről készült videót ITT tudja megtekinteni.

Egyéni beszámoló